KONST / Litografier / Färglitografi 12554333
nr 1255 4333
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -52, Figur, 296/300. Motivet: 40x30
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 maj 2019
kl 19:53:44
18/5 11:32:51
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén